Edice Kosmítek

Kolik druhů skla, tolik druhů Kosmítek. Používáme sklo recyklované, kupované, darované… Pokud budete mít zájem o originální Kosmítko ve vlastním skle, neváhejte nás kontaktovat.

Best sellery

Májinka
Nejoblíbenější a zároveň nejstarší model Kosmítka s dřevěným víčkem, vysoký 10 cm.

K dostání v kamenných obchodech i na našem e-shopu.

Terezka
Cenově dostupný model z upcyklovaného skla s látkovým víčkem. Má různé tvary a rozměry.

K dostání v kamenných obchodech.

Jarda
Kosmítko větších rozměrů s dřevěným nebo látkovým víčkem. Nahrazuje Adélku, která už bohužel nebude dostupná.

K dostání v kamenných obchodech.

Vínka

Vínku můžeme doporučit do
romantických prostor pěstitelům, kteří chtějí své Kosmítko pozorovat i z vrchu. Tenké sklo skleničky dovoluje vnímat i ty nejmenší detaily rostlinky.

Vínky jsou nyní k dispozici v květinářství Nejkytky na Andělu.

Laboratorní edice

Baňka
Pro tato kulatá Kosmítka jsme nechaly vyrobit speciální stojánky, ale jdou i pohodlně zavěsit za šťopku. Mají tvar koule nebo srdíčka.

Erlenka
Erlenmeyerova baňka je sklenička kónického tvaru. Abychom vědeckost Kosmítka vytáhly na maximum zavíráme Erlenku vždy malou Petriho miskou.

Filip
Filipové jsou baňky s plochým dnem, takže si je můžete položit, kam se Vám zachce a nepotřebujete k nim stojánek. Mají krásné dlouhé hrdlo.

Ampule života
Malým skleničkám na krk, ze kterých si můžete vysít celou zahrádku plnou trpasličích rosnatek, jsme věnovali samostatnou stránku ZDE.

Unikáty

Pro megalomany a fajnšmekry, kteří rádi vlastní něco originálního, jsme osadily velké designové nádoby a lahve větším množstvím rostlinek – čítají více kusů jednoho druhu nebo více druhů rostlin.